KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13834104
nr 1383 4104
Garibaldi Lindberg
(1863-1957), Sverige
Blandteknik, Signerad, liggande kvinna. Motivet: 47x55, yttermått inklusive ram: 66x73cm
Garibaldi Lindberg, född 1863, död 1957, svensk målare och grafiker.
Utrop:
700 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 8 mars 2021
kl 19:28:17
500 kr
600 kr
700 kr
1.000 kr
900 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
Garibaldi Lindberg
Läs mer om Garibaldi Lindberg